Mottem naszego zakładu jest : „Przyjmować każdą osobę, jak gdyby była jedyną na świecie" i ono mówi samo za siebie.

Naszym pacjentom zapewniamy świadczenia: lekarskie, pielęgniarskie, konsultacje specjalistyczne lekarskie oraz rehabilitacje, terapie psychologiczną, terapię zajęciową, leczenie farmakologiczne i dietetyczne, zabezpieczanie w leki i wyroby medyczne, edukację i promocję zdrowia.

Rehabilitacja- to utrzymanie zdolności w miarę samodzielnego funkcjonowania lub jej przyjmowania oraz usprawnianie narządów ruchu, w których następuje dysfunkcja. Odbywają się codziennie w zależności od rodzaju schorzeń pacjenta i zaleceń lekarza.

Terapia zajęciowa to aktywizacja osób starszych poprzez zajęcia ruchowe, spacery  oraz rozwijanie zainteresowań, prace manualne likwidujące nudę i jednostajność.

W ZOL pracują osoby, które starszego człowieka traktują godnie mając dużo pokory do wieku starszego.

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy

74-100 Gryfino, ul. Armii Krajowej 8

Do składanego wniosku niezbędne są:

- ksero dowodu osobistego

- ksero legitymacji ubezpieczeniowej

- ksero waloryzacji emerytury bądź renty oraz

- wypisy ze Szpitali.

Do pobrania:

opinia.pdf

opłata za pranie.pdf

oświadczenie 1.pdf

oświadczenie 2.pdf

skala Barthel.pdf

skierowanie.pdf

wniosek.pdf

wykaz leków.pdf

wywiad pielęgniarski.pdf

zaświadczenie lekarskie.pdf

zobowiązanie.pdf

dodano: 01.03.2017 r.

dodano: 25.10.2016 r.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu w Gryfinie sprzęt medyczny

Na wyposażenie placówki trafiło 30 elektrycznych łóżek szpitalnych wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi, 2 materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe z pompą oraz ssak elektryczny, aparat EKG i 4 wózki inwalidzkie.

dodano: 08.02.2016 r.

Opinia pacjentów jest dla nas bardzo ważna, dlatego stale badamy ich satysfakcję poprzez anonimową ankietę. Z badania wynika, że 100% pacjentów po zakończonym pobycie będzie się starać ponownie o umieszczenie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Gryfinie. Zakład cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów i ich rodzin, czego wyrazem są wpisy zamieszczone w ankiecie:

"Ciepła, domowa atmosfera. Opieka personelu troskliwa, dlatego w razie potrzeby zwrócimy się z prośbą o ponowne przyjęcie pacjenta".

"Bardzo miła atmosfera".

"Kilka miesięcy pobytu mojej teściowej i mama wspaniałe odczucia. Cudowny personel, głównie pielęgniarki: cudowne kobiety. Mam ogromne uznanie dla ich pracy. Mam nadzieję, że takich placówek będzie coraz więcej, bo ta jest godna wyróżnienia na całe nasze województwo. Mam nadzieję, że będziemy mogli skorzystać ponownie".

"Bardzo dobry, miły personel".

"Cały personel charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą i empatią wobec pacjentów jak i nas - osób odwiedzających. Siostra oddziałowa zawsze służy radą, dobrym słowem i pomocą".

"Najlepszy ZOL w Polsce".

Terapia zajęciowa - świąteczne dekoracje 2015

Galeria