Ankieta satysfakcji pacjenta

Komplet dokumentów niezbędnych do starania się o przyjęcie do ZPOP można pobrać w Oddziale Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego

74-105 Nowe Czarnowo

Nowe Czarnowo 70

tel. 91 404 53 50

Do pobrania:

Informacja

Oświadczenie dla rodziny

Oświadczenie o opiece POZ

Oświadczenie pacjenta

Skierowanie do zakładu

Wniosek o przyjęcie

Wywiad pielęgniarski

Zaświadczenie lekarskie

Zobowiązanie do ponoszenia opłaty za pobyt


dodano: 07.10.2016 r.

30 września 2016 r. na terenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego w Nowym Czarnowie odbyła się uroczystość zakończenia projektu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”. Program realizowany jest przez Departament Komunikacji i Marketingu PGE Polska Grupa Energetyczna SA i Fundację PGE.

Wolontariusze działający w Oddziale Zespołu Elektrowni Dolna Odra w ramach III edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” wybrali na Beneficjenta Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Psychiatryczny w Nowym Czarnowie. Po konsultacjach z pracownikami szpitala stworzyli projekt, który zakładał przygotowanie w otoczeniu Szpitala plenerowego miejsca terapeutyczno-rekreacyjnego. Realizacja projektu rozpoczęła się w lipcu br. i zakończyła 29.09.2016 r.

Wolontariusze wykonali następujące prace: nasadzili rośliny i krzewy ozdobne; zasiali trawę; zakupili, zaimpregnowali i osadzili płotki rabatowe; zakupili altanę w stanie surowym, którą zmontowali, zaimpregnowali i wykończyli gontem, położyli w altance polbruk a zmyślą o osobach na wózkach inwalidzkich i wykonali podjazd do altanki; zakupili wyposażenie altanki (meble technoratanowe); odnowili małą altankę; zakupili i zmontowali nowe ławki; wykonali kwietniki z pni drzew; położyli nowy chodnik również dostosowany do wózków inwalidzkich; uporządkowali teren przy Szpitalu; każdego dnia podlewali rośliny i krzewy ozdobne, grabili teren, tworzyli dekoracje z kamyków, konarów i pni drzew.

Zespół wolontariacki tworzyli: Iwona Szostak – lider zespołu wolontariackiego, Marek Czekan, Tadeusz Fabisiak, Ewelina Fabisiak, Kamila Listowska, Katarzyna Choncel, Sylwia Windak, Małgorzata Pokrzykowska, Agnieszka Kaszuba, Sylwia Korczak, Lidia Karzyńska-Karpierz.

Na uroczystość zakończenia projektu przybyło wielu gości: Wicestarosta Gryfiński Jerzy Miler, Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino Ewa Sznajder, Polską Grupę Energetyczną Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA reprezentowali Małgorzata Kaczmarek oraz  Bogusław Jarmuż z Oddziału Elektrowni Dolna Odra. Przybyli również bezpośredni przełożeni członków zespołu wolontariackiego: Rafał Pietraszyński, Krzysztof Blatkiewicz, Józef Mielniczek i Robert Pabiniak. Szpital w Gryfinie reprezentował Prezes Zarządu Grzegorz Bogdanowicz oraz Dyrektor ds. Administracyjno-Technicznych Małgorzata Szewczuk. Na uroczystości gościli również: ksiądz proboszcz Parafii Pniewo Józef Dudek oraz lekarze ordynatorzy i pielęgniarki oddziałowe Szpitala Powiatowego w Gryfinie.

Spotkanie rozpoczął występ podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie. Prezes Zarządu Szpitala Grzegorz Bogdanowicz dziękując wolontariuszom i darczyńcom powiedział: „Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie ma większego dobra niż zdrowie i życie Człowieka i w naszej codziennej pracy nie ma większej wartości niż ratowanie zdrowia i życia innych ludzi. Dzięki zaangażowaniu pracowników Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego nasi pacjenci otaczani są troskliwą opieką. Staramy się zapewnić im jak najlepszy komfort życia i pobytu w tej placówce między innymi poprzez różne procesy terapeutyczne. Jedną z metod wspomagających procesy terapeutyczne jest terapia zajęciowa, która obecnie będzie mogła odbywać się w plenerze. Plenerowe zajęcia terapeutyczne mają pozytywne oddziaływanie na stan psychiczny pacjentów. Otoczenie oddziałuje uspakajająco i odstresowująco. W znacznym stopniu wpływa na proces rehabilitacji, spełnia funkcję relaksacyjną i wyciszającą dla pacjentów. Możliwość takiej terapii zapewnił nam Zespół wolontariacki PGE przekształcając przestrzeń przyszpitalną w zielony zakątek. W imieniu własnym i pracowników Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego składam Wolontariuszom serdeczne podziękowania. Jesteście wyjątkowymi ludźmi i w pełni rozumiecie sens i potrzebę misji społecznej, jaką jest wolontariat. Poświęcając swój wolny czas, dajecie potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar. Wasza empatia, wrażliwość i dobroć budzą nasz największy szacunek. Radość tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania. Serdecznie dziękuję również Darczyńcom, którzy wsparli Wolontariuszy rzeczowo i finansowo. Współczesny świat otacza wszechobecna komercja. Wy natomiast potraficie bezinteresownie pomagać innym. Jesteście wzorem do naśladowania.”

Następnie Grzegorz Bogdanowicz i Iwona Szostak wręczyli podziękowania dla firm, które wsparły projekt: Janowi Stefańskiemu z PHU HYDROTECH Szczecin, Radosławowi Rozworskiemu z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego RPR Pniewo, Bożenie i Andrzejowi Zielińskim z Ogrody Zieliński czachów, Barbarze Kawiorskiej i Ireneuszowi Piaseckiemu ze Szkółki Roślin Ozdobnych w Smętowicach, Jarosławowi Grzegorkowi z PSB Mrówka Gryfino, Markowi Woś z Nadleśnictwa Gryfino, Ewie Listowskiej ze Spółki Embud w Cedyni, Krzysztofowi Tarczyńskiemu z e Spółki Gryfskand z Gryfina. Później nastąpiło oficjalne przekazanie projektu dla Szpitala w Gryfinie. Spotkanie umilał swoimi występami Tadek Wasilewski. Zdjęcia autorstwa Zbigniewa Włodarczyka z Gazety Gryfińskiej.


dodano: 08.02.2016 r.

Opinia naszych pacjentów jest dla nas bardzo ważna, dlatego stale badamy ich satysfakcję poprzez anonimową ankietę. Z badania ankietowego wynika, że 94% pacjentów bardzo dobrze ocenia usługi świadczone w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym. Zakład cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów i ich rodzin, czego wyrazem są ich wypowiedzi zamieszczone w ankiecie:

"Mam ogromne uznanie dla personelu, który bardzo rzetelnie opiekuje się pacjentem. Panie opiekunki wykonują ciężką pracę wobec pacjentów, mają serdeczne i troskliwe podejście, okazując ogromną cierpliwość".

"Uważam, że personel zajmujący się pacjentem w tej placówce zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie".

"Jestem zadowolona z pobytu mojego brata w placówce. Ten pobyt bardzo dobrze wpływa na jego zachowanie. Jest spokojny i wyciszony, uczestniczy w różnych zajęciach i to dobrze wpływa na jego psychikę".

"Opieka i stosunek personelu do rodziny i pacjenta jest wzorowy. To wyjątkowe miejsce".


Terapia zajęciowa - świąteczne dekoracje 2015


Podziękowanie od rodziny pacjentki

w Gazecie Gryfińskiej z 1 grudnia 2015 r.


Wyjazd do Penkun

 

29 października 2015 r. pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego w Nowym Czarnowie wraz z terapeutkami zajęciowymi Małgorzatą Jusza i Agnieszką Kwietniewską-Dobrowolską gościli w Niemczech na terenie Zamku w Penkun. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Tadka Wasilewskiego, której otwarcie miało miejsce miesiąc temu. Zapoznanie się z krótką historią zamku, oglądanie eksponatów były dodatkową atrakcją. Przewodnikiem po obiekcie był gryfiński animator kultury Tadek Wasilewski, który od wielu lat współpracuje z tutejszym Stowarzyszeniem działającym na rzecz Zamku w Penkun. Foto. Tadek Wasilewski


Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2015

 

W dniach 20-22.05.2015 roku pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego Psychiatrycznego  w Nowym Czarnowie uczestniczyli w rozgrywkach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI CUP 2015. Eliminacje miały miejsce w Niechorzu, natomiast zakwaterowanie w Pogorzelicy. Mecze rozgrywały drużyny z województw: zachodniopomorskiego, kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Zawody odbywały się w przyjaznej atmosferze z niesamowitym poszanowaniem zasad Fair Play. Emocje piłkarskie organizatorzy wspaniale umieli wyciszyć imprezami towarzyszącymi, które integrowały zawodników 21 drużyn. Pierwszy wieczór 20.05.2015 należał do Indian i Kowbojów. Były konkursy wspólna zabawa przy muzyce z dzikiego zachodu i ognisku oraz drobne nagrody i dużo radości. Drugi wieczór po kolacji z jubileuszowym tortem z okazji 15- lecia Seni cup, wszyscy spędzili na plaży tańcząc Zumbę. Zabawę prowadziła wesoła instruktorka. Było również przeciąganie liny i występy artystyczne niepełnosprawnych artystów.  Za taniec wszyscy otrzymali po paczce kawy.

Spędzony czas z „niezwykłymi ludźmi” -  to czas pełen wzruszeń i pozytywnych emocji. Zwykły sport w wykonaniu „ niezwykłych ludzi” wygląda podobnie i zupełnie inaczej.....


Terapia zajęciowa w ZPOP

Od listopada 2014 r. pacjenci Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Psychiatrycznego uczestniczą w terapii zajęciowej prowadzonej przy udziale Tadka Wasilewskiego. W ramach zajęć pacjenci wspólnie z personelem śpiewają i grają na instrumentach. Ten rodzaj muzykoterapii jest prowadzony w ZPOP cyklicznie raz w miesiącu.


Udział pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Powiatowej Prezentacji Życia Twórczego Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół

Dnia 16 października 2014 r. reprezentacja Pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie – Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego Psychiatrycznego w Nowym Czarnowie brała czynny udział w cyklicznej, corocznej imprezie "Powiatowej Prezentacji Życia Twórczego Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół". Pacjenci na scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystawili przedstawienie muzyczne pod tytułem "Piosenka jest dobra na wszystko". Przedstawienie zostało przygotowane w ramach terapii zajęciowej pod kierownictwem Agnieszki Kwietniewskiej - Dobrowolskiej i Małgorzaty Juszy. Artyści, personel i zaproszeni goście bawili się wspaniale, wszystkim udzieliła się niesamowita, pozytywna energia.


Międzynarodowa Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 

 

W dniach 21-23.05.2014 r. reprezentacja pacjentów Szpitala Powiatowego w Gryfinie - Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego Psychiatrycznego z Nowego Czarnowa brała udziałw kwalifikacjach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup, które odbyły się w Niechorzu.

Reprezentacja Szpitala Powiatowego była żeńsko – męska, mimo debiutu w tej prestiżowej imprezie sportowej były pierwsze sukcesy. Pacjenci dopingowani przez personel Zakładu wygrali dwa z sześciu meczy w grupie D. Radość była wielka i pozostała miłość do tego rodzaju terapii. Z rąk organizatorów Kapitan drużyny otrzymał pamiątkowy puchar a wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami pamiątkowe medale. W trakcie trwania całej imprezy towarzyszyła niesamowita atmosfera – czas na chwile się zatrzymał. Personel i sami zawodnicy doświadczyli „ zwykłego sportu w wykonaniu niezwykłych ludzi”. Pacjenci otrzymali również piłkę, która służy do dalszych treningów. Przygotowujemy się do następnych kwalifikacji w roku 2015.