Ordynator: lek. med. Joanna Maruszewska-Biały, pediatra, specjalista neonatolog

lek. med. Krystyna Korżak, pediatra, specjalista neonatolog

lek. med. Elżbieta Patyna, pediatra, specjalista neonatolog

Położna oddziałowa: mgr Mirosława Janik

Oddział wyposażony jest w 8 łóżeczek noworodkowych w systemie matka-dziecko, w 2 łóżeczka obserwacyjne i 3 inkubatory.

Po porodzie, jeśli nie ma przeciwskazań medycznych, noworodek pozostaje z mamą na Sali porodowej i przystawiany jest do piersi. Przebywają razem przez cały okres pobytu w szpitalu, dzięki obowiązującemu w oddziale systemowi rooming-in.

Oddział zapewnia pełen zakres diagnostyki laboratoryjnej oraz profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarską nad nowonarodzonymi dziećmi i ich mamami. Zabezpieczony jest również w sprzęt ratujący życie noworodka: CPAP (aparat podtrzymujący oddech), stanowisko resuscytacyjne, lampy do fototerapii, pompy infuzyjne.

W razie potrzeby noworodek zostaje przekazany do oddziału wyższej referencyjności medycznej (np. do Oddziału Intensywnej Terapii Noworodkowej, Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Oddziału Kardiologii Dziecięcej, itd.). Oddział posiada możliwość szybkiego transportu karetką noworodkową.

Telefon: 914162109 wew – 134 – dyżurka pielęgniarek

162 – sekretariat medyczny