Pracownia endoskopowa – wymagane skierowanie

(budynek przy ulicy Niepodległości 39)

wtorek 14:00 – 18:00

czwartek w godz. 7:00 – 13:00

piątek 15:00 – 19:00

(lek. med. L. Juźwiak)

Rejestracja pod numerem telefonu

91 416 90 98 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 18:00

 

Gastroskopia - przygotowanie do badania:

Dzień przed badaniem nie należy jeść po godzinie 19.00.

W dniu badania nie należy nic jeść.

Badanie nie może być wykonane bez pisemnej zgody pacjenta. Przed badaniem należy wyjąć protezy zębowe. 

Kolonoskopia - przygotowanie do badania:

Na 7 dni przed badaniem należy: przerwać przyjmowanie preparatów żelaza.Osoby przyjmujące leki antyagregacyjne typu Aspiryna, Acard, Ticlid, itp. powinny przestać je przyjmować po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który zlecił stosowanie w/w leków. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe Sintrom, Syncumar, Acenocumarol, Warfaryna konieczny jest kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie przeciwzakrzepowe i zmiana leków na heparynę niskocząsteczkową.

Trzeci i drugi dzień przed badaniem: dieta lekkostrawna bez świeżych owoców, warzyw, ciemnego pieczywa i innych produktów z dużą zawartością błonnika. Nie należy spożywać w żadnej postaci owoców i warzyw pestkowych, takich jak winogrona, pomidory, kiwi, truskawki oraz pestek, siemienia lnianego i maku. Pestki i nasiona mogą przykleić się do powierzchni jelita i utrudniać ocenę w trakcie badania. Ze względu na to, że przyjmowanie preparatu przeczyszczającego rozpoczyna się w południe w dniu poprzedzającym badanie, należy tak zaplanować czas, aby móc od tego momentu do czasu zgłoszenia się na badanie pozostać w domu.

Dzień przed badaniem: do południa dieta płynna: klarowne soki, woda niegazowana, herbata. W dniu poprzedzającym badanie w godzinach popołudniowych 14.00-15.00 należy rozpocząć picie roztworu Fortrans 1 torebka rozpuszczona w 1,5 litra wody , razem 3 litry płynu na 2 saszetki . Należy pić 1 szklankę co 5-10 min. Preparat jest niesmaczny, zdaniem pacjentów łatwiej jest wypić roztwór schłodzony, z dodatkiem soku z cytryny. Od momentu rozpoczęcia picia roztworu nic nie jemy aż do momentu wykonania badania. Można pić dowolną ilość NIEGAZOWANEJ wody, słabej herbaty, herbat ziołowych.

 

endoskopia (10).JPGendoskopia (13).JPGendoskopia (16).JPGendoskopia (21).JPGendoskopia (20).JPGendoskopia (18).JPGendoskopia (6).JPGendoskopia (7).JPGendoskopia (25).jpgendoskopia (17).JPGendoskopia (11).JPGendoskopia (3).JPGendoskopia (23).JPGendoskopia (12).JPGendoskopia (24).JPGendoskopia (19).JPGendoskopia (26).jpgendoskopia (9).JPGendoskopia (8).JPGendoskopia (4).JPGendoskopia (22).JPGendoskopia (2).JPGendoskopia (15).JPGendoskopia (14).JPGendoskopia (1).JPGendoskopia (5).JPG