Nasza nowa strefa spacerowa w Nowym Czarnowie

25 sierpnia 2017 roku w Zakładzie Pielegnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym w Nowym Czarnowie miało miejsce uroczyste przekazanie projektu zamkniętej strefy spacerowej dla pacjentów. Projekt ten został zrealizowany przez wolontariuszy Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra w ramach IV edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”. Taka przestrzeń spacerowa niewątpliwie wpłynie pozytywnie na rehabilitację pacjentów jak również ułatwi pracę personelu.

Zespołem wolontariuszy kierował Lider Zespołu Iwona Szostak. Zespół wolontariacki składał się z pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra: Katarzyna Choncel, Bogusława Dworczak, Anna Bryn-Zielińska, Renata Chańko, Agata Drajling, Marek Czekan i osób z po za PGE: Katarzyna i Ariel Sosnowscy, Wioleta i Krzysztof Białkowscy, Kamila Listowska, Ryszard Grabas.

W okresie od maja do sierpnia 2017 r. wolontariusze w swoim wolnym czasie własnoręcznie wykonali wszystkie prace przy tym projekcie, m.in. nawieźli i wyrównali ziemię, zasiali trawę, wykonali ogrodzenie, wykonali kwietniki z palet, zasadzili rośliny, osadzili wiatę.

Projekt był finansowany ze środków PGE. Wsparły go również rzeczowo i finansowo okoliczni przedsiębiorcy: Firma Handlowo-Usługowa Radosław Rozworski, Epore Sp. z o.o., PSB Mrówka Gryfino, Stena Recycling Sp. z o.o., Szkółka Roślin Ozdobnych Smętowice, Parker Hannifin Auto-Tech Composites Polska Sp. z o.o., Embud Sp. z o.o., Szkółka roślin Andrzej Zieliński.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz Miasta i Gminy Gryfino w osobie pana Grzegorza Jastrowicza Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Edukacji oraz Starostwa Powiatowego w Gryfinie w osobie pani Lucyny Zawieruchy i pana Piotra Ignaciuka z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego. Natomiast PGE Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra reprezentowali pani Małgorzata Kaczmarek Kierownik Wydziału Organizacji i Administracji oraz pan Norbert Grudzień Dyrektor Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Psychiatryczny w Nowym Czarnowie reprezentowali pani Anna Tyszkiewicz Pielęgniarka Oddziałowa oraz pan Grzegorz Bogdanowicz Prezes Zarządu Szpitala w Gryfinie. Na uroczystości obecni byli również pracownicy Szpitala Powiatowego w Gryfinie Sp. z o.o.

Uroczystość umiliły występy podopiecznych zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej oraz pana Tadeusza Wasilewskiego.

Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” realizowany jest przez Wydział Komunikacji Wewnętrznej, CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. i Fundację PGE. Wolontariusze przygotowując projekty, biorą pod uwagę szeroko rozumianą pomoc instytucjom i organizacjom, działającym na rzecz lokalnych społeczności.