ODDZIAŁ CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

  • Ordynator - specjalista chorób wewnętrznych Kamila Dzięgielewska
  • Pielęgniarka Oddziałowa – Grażyna Olek

UWAGA!

W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNĄ SYTUACJĄ W EUROPIE ZWIĄZANĄ Z ZACHOROWANIAMI WYWOŁANYMI KORONAWIRUSEM (SARS-COV-2) ZARZĄD SZPITALA POWIATOWEGO W GRYFINIE SP. Z O.O. WPROWADZA OD DNIA 28-02-2020 R. CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN OSÓB BLISKICH PRZEBYWAJĄCYCH W ODDZIAŁACH SZPITALNYCH.

Oddział zajmuje się kompleksowa diagnostyką i terapią chorób wewnętrznych w szczególności schorzeń układu krążenia, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, nerek. Oferujemy pełen zakres badań laboratoryjnych i obrazowych miedzy innymi: USG narządów jamy brzusznej, tarczycy, gruczołu krokowego, tętnic. W zakresie układu krążenia nieinwazyjną diagnostyka kardiologiczną (USG serca, próby wysiłkowe, 24h badanie ekg Metodą Holtera, 24g monitorowanie ciśnienia tętniczego), ponadto kardiomonitoring i leczenie stanów zagrożenia życia związanych z niewydolnością krążeniowo – oddechową.
W zakresie diagnostyki gastrologicznej wykonujemy badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym wybrane zabiegi endoskopowe min. tamowanie krwawienia z przewodu pokarmowego, polipektomia. W zakresie diagnostyki urologicznej urografię. Oddział Wyposażony jest w 22 łóżka, w tym 2 łóżka intensywnego nadzoru kardiologicznego. Lekarze zatrudnieni w oddziale wewnętrznym posiadają specjalizację chorób wewnętrznych.

Telefon: 914162109

Numery wewnętrzne

  • 135 - dyżurka pielęgniarek
  • 162 - sekretariat medyczny
  • 307 - gabinet lekarski
  • 314 - gabinet ordynatora