ODDZIAŁ NEONATOLOGICZNY

  • Ordynator - lek. med. Joanna Maruszewska-Biały, pediatra, specjalista neonatolog
  • Położna oddziałowa: mgr Mirosława Janik (osoba zastępująca: Jolanta Greguła)

UWAGA!

PRACA ODDZIAŁU ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA.

W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNĄ SYTUACJĄ W EUROPIE ZWIĄZANĄ Z ZACHOROWANIAMI WYWOŁANYMI KORONAWIRUSEM (SARS-COV-2) ZARZĄD SZPITALA POWIATOWEGO W GRYFINIE SP. Z O.O. WPROWADZA OD DNIA 28-02-2020 R. CAŁKOWITY ZAKAZ ODWIEDZIN OSÓB BLISKICH PRZEBYWAJĄCYCH W ODDZIAŁACH SZPITALNYCH.

Oddział wyposażony jest w 3 łóżeczka noworodkowe w systemie matka-dziecko, w 2 łóżeczka obserwacyjne i 3 inkubatory. Po porodzie, jeśli nie ma przeciwskazań medycznych, noworodek pozostaje z mamą na sali porodowej i przystawiany jest do piersi. Przebywają razem przez cały okres pobytu w szpitalu, dzięki obowiązującemu w oddziale systemowi rooming-in. Oddział zapewnia pełen zakres diagnostyki laboratoryjnej oraz profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarską nad nowonarodzonymi dziećmi i ich mamami.
Zabezpieczony jest również w sprzęt ratujący życie noworodka: CPAP (aparat podtrzymujący oddech), stanowisko resuscytacyjne, lampy do fototerapii, pompy infuzyjne. W razie potrzeby noworodek zostaje przekazany do oddziału wyższej referencyjności medycznej (np. do Oddziału Intensywnej Terapii Noworodkowej, Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Oddziału Kardiologii Dziecięcej, itd.). Oddział posiada możliwość szybkiego transportu karetką noworodkową.

Telefon: 914162109
Numer wewnętrzny:

  • 134 – dyżurka pielęgniarek
  • 162 – sekretariat medyczny
  • 162 – gabinet lekarski